Telefon vagy fényképezőgép?
Sokak szerint jó minőségű képet csak drága fényképezőgépekkel lehet készíteni. Mások szerint nem kell drága gépekre költeni, hogy jó képet csinálhassunk mégha nem is lesz olyan minőségű mintha fényképezővel csináltuk volna. Azért az emberek nagyobb része a telefonját használja fényképezésre hogyha valamit le szeretne fotózni vagy megörökíteni. Persze van aki úgymond csak szükség esetén fotóz le valamit. Fényképező mellett dönthet az aki kicsit komolyabban szeret fotózni és ezért több pénzt is kész rászánni egy drágább gépre ami már nagy felbontásban készít képeket és ki tudja használni a fényképező által adott funkcióit. Viszont aki csak hobbiból szeret képet készíteni annak egy jobb telefon is hasznos lehet, mondván hogy a nagy gépekkel ellentétben könnyű "olcsóbb" és mindenhol kéznél van. Egy váratlan szép pillanatot is gyorsabban el lehet kapni egy telefonnal. Ehhez jól jöhet pár trükk, tipp:
1. A lencse legyen mindig tiszta
Töröld meg a kamera lencséjét mielőtt bármit is lefotóznál. Mivel sokszor van a kezünkbe a telefon ezért előfordulhat, hogy összefogdossuk a lencsét és így homályos kép készülne. Valamint ne legyen karcos sem.
2. Stabilitás
Még a fotózás előtt érdemes stabil helyre rakni a készüléket, vagy ha erre nincs lehetőség akkor a kezünket stabil helyre megtámasztani, hogy ne legyen elmosódott a fénykép. Ugyanis a telefonok kisebb mozdításra is érzékenyek.
3. Fókusz
Az érintőképernyős mobillal való fotózás egyik nagy előnye, hogy a kép elkészítése előtt te magad tudod meghatározni a fókuszt. Ezért a képernyőn általad megérintett területre (alak, tárgy) képes fókuszálni ezáltal az a rész lesz éles.
4. Ne zoomolj!
Zoom esetén elég sokat romlik a kép minősége. A telefon csak szoftveresen és nem optikailag képes közelíteni, így a kép minősége romlik, a fotó pixeles lesz. Így hát nem marad más minthogy neked kell közelebb menned vagy közelebb tartani a telefont a jobb minőség érdekében.
5. Ne használj vakut!
Ha nem muszáj akkor ne használj vakut mert a telefonokon használt vaku fél méternél tovább nemigen képes tovább világítani és akit fotózunk annak sem kellemes ha a szemébe villan a vaku.
6. Kompozíció
Gondolkodj másképp mint a többiek és próbáld meg más szemszögből látni a fotózni kívánt dolgot, ezáltal érdekesebb képet tudsz készíteni. Illetve nem mindig szerencsés a tárgyat középre helyezni a képen, inkább a kép 1/3-ára tedd.
7. Kamera funkciók
Használd a telefon kamerája által adott lehetőségeket. Például este vagy vízesésnél érdemes fényfestésti módot használni.
8. Fény
Ez az egyik legfontosabb dolog hiszen nem hiába hívják fényképezésnek. Próbáljunk mindig természetes fénynél fotózni. Itt is inkább a déli napszakot válasszuk, hogy minőségibb lehessen a felvétel és soha ne fotózzunk nappal szemben mert nagyon sötét képet kapunk.
9. Utómunka
Meglévő képeket könnyen színesíthetünk néhány filterrel ami szebbé teheti a fotóid. Ugyanakkor utómunkálatokat is végezhetsz rajta és itt nem az agyon photoshoppolt képekre gondolok. Elég csak egy kevés fényt adni vagy a színekkel játszani kicsit.
10. Légy kreatív
Keress izgalmas helyeket, színeket és próbálj játszadozni a színekkel, formákkal, vonalakkal és ami kreatívabbá teszi a fotóid.